Разкрит прост ключ за Коневъдство

Как да се справим с огнищата на белодробни червеи в кравите тази есен

Плевенската порода коне е създадена чрез сложно въз­производително кръстосване в конезавод „Клементина" край Плевен. Кобилите, използвани за разплод са били с различен произход - делиормански, местни подобрени, полукръвни и англо-арабски.

Подпомагане от държавата...? В западната част на страната целия балкан е заграден с мрежи и пастири пълен е с коне!

Локализирането на племенните жребци и кобили в момен­та е около конезавод „Клементина" край Плевен.

Чистокръвните арабски коне имат малка глава с широко, добре развито чело; пречупен профил на лицевите кости; ши­роки ноздри; добре развити очни орбити и малки уши. Шията е дълга, грациозна и с лебедова форма. Имат наклонена дълга плешка; не много добре изразена холка; къс гръб и поясница (прави, широки); високо поставена опашка; дълбоки, широки и обемисти гръден кош и тяло. Краката са здрави, с чисти и добре изразени сухожилия; релефно очертани стави.

Езда, коне

И още… Родителите трябва да бъдат вписани в съответната Родословна книга или съответния Регистър на породата Български спортен кон.

Можете да подобрите статията, като добавите благонадеждни източници. Неподкрепени с източници материали могат да бъдат оспорени и премахнати.

Необходими знания и умения – За да ръководи животновъдна ферма и да изпълнява всички основни производствени дейности, техник-животновъдът трябва да може да работи в екип, да осъществява ефективна комуникация с други лица и да поема отговорност за работата си.

Като резултат от дейността на редица специалисти, учени, ездачи и треньори в областта на племенното коневъдство съобразно законите в страната, днес то е представено от едно многообразно породно поголовие. Особено важна роля в това направление играят частните стопани, деятели и радетели на конния спорт, които Коневъдство непрекъснато внасят все по-нови за страната ни породи коне.

От асоциацията предлагат да се създаде детайлна програма за развитие на коневъдството.

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

Трудности и предизвикателства в тази професия – Част от работното време на техник- животновъда протича на открито при разнообразни климатични условия, свързани с вариране на температурите, влажността и др.

Добрата хигиена на конюшнята насърчава благосъстоянието на всички коне във фермата. Така че редовното почистване на конюшните е от съществено значение.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Разкрит прост ключ за Коневъдство”

Leave a Reply

Gravatar